DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 23.07.2014 08:45:45

Hasičský záchranný sbor Tatra Kopřivnice

O nás

Naše jednotka působí v kategorii JPO IV, což znamená Hasičský záchranný sbor podniku. Naše jednotka vyjíždí jak do podniku, tak do města Kopřivnice a jejich místních částí Mniší, Vlčovice a Lubina.
Jednotka vyjíždí k požárům, technickým událostem a samozřejmě i dopravním nehodám.
V podniku je mnoho nebezpečných míst, jako např. kovárna, teplárna, slévarna a mnohá další nebezpečná místa, z tohoto důvodu byla zřízena jednotku HZS podniku Tatra Kopřivnice.
Při mnoha zásazích spolupracujeme s jednotkami Sboru doborovlných hasičů Štramberk, Příbor, Kopřivnice a Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje územní odbor Nový Jičín.
Na území města Kopřivnice a místních částí jsou taktéž jako v podniku vytipovaná místa, kde by při mimořádných událostech mohly být ohroženy lidské životy, životy zvířat, majetek nebo životní prostředí. Např. obchodní domy Kaufland, Lidl, nová 9. patrová radnice, čerpací stanice 2x v Lubině, Kopřivnici, průmyslový park s firmami DURA, BROSE, Erich Jäger a další, dále obcí Lubina a Vlčovice protéká řeka Lubina. Ve městě se nachází výškové budovy až 13. pater vysoké (např. " Včelín" nebo Hotel TATRA), místem ohrožení obyvatel může být taktéž Poliklinika s léčebnou dlouhodobě nemocných nebo základní, mateřské školy a střední škola s učilištěm.
Jednotka má na starost ochranu přibližně 23 000 obyvatel.
Níže jsou fotografie hrozících míst vzniku požáru či jiné mim. události.